ROBKOD Genel Kurulu Gerçekleşti

Robotik ve Kodlama Eğitim, Tanıtma, Yaygınlaştırma Derneği Olağan Genel Kurulu 13 Eylül 2021 Saat 18:00’da Dernek Dernek üyelerin katılımı ile gerçekleştirdi. Genel kurulda Bülent YÜKSEL güven tazeledi ve yeniden dernek başkanı seçildi. Dernek başkanımıza ve Yönetim kurulu üyelerimize görevlerinde başarılar dileriz.

Yönetim Kurulu:

  • Bülent YÜKSEL                                Başkan
  • Kamil AYDIN                                    Başkan Yardımcısı ( Bilişim Teknolojileri ve Eğitim )
  • Hasan Burçin MENTEŞ                   Başkan Yardımcısı ( Uluslararası ilişkiler ve Projeler )
  • Gökhan Cihan ABAYHAN               Başkan Yardımcısı ( Basın Yayın ve Halkla İlişkiler )
  • Ali GÜMÜŞ                                        Sekreter
  • Yasin KOÇMAN                                Sayman
  • İnan Özge ŞAHİN                            Ar-Ge Sorumlusu

 

 

Kocaeli Üniversitesi Onaylı Eğitimlerimizin Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

ROBKOD Olarak Kocaeli’nde bir ilki daha gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Robotik ve kodlama atölyelerimizi başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin Kocaeli Üniversitesi onaylı Eğitim Belgelerini yaptığımız törenle kendilerine verdik.

Bizlere güvenen değerli velilerimize ve öğrencilerimize sonsuz teşekkür ederiz.

#kocaeli, #robotik, #kodlama, #sertifika, #kocaeliüniversitesi, #arduino, #mblock, #appinventor, #python, #3dmodelleme, #iot, #yapayzeka, #arttırılmışgerçeklik, #STEM, #maker

ROBKOD Evde Kal Kaçış Odası Etkinliği

Konusunda Uzman Eğitimcilerimiz tarafından hazırlanan, ROBKOD Evde Kal Kaçış Odası Etkinliği’ni Evde Kaldığımız bu günlerde ailecek oynayabilirsiniz. ROBKOD Evde Kal Kaçış Odası Etkinliği’ni indirmek için TIKLAYINIZ. #robkodturkiye #robkod #robotikkodlama #evdekal #kacisodasi #kaçışodası #escaperoom #robotikizmit #robotikkocaeli #kodlamaizmit #kodlamakocaeli #arduino #mblock #mbot #makeymakey #tinkercad #microbit #3d #python #akılvezekaoyunları #maker #stem #appinventor #makeratolye #robotik #kodlama #kocaeli

ROBKOD Üyeleri Yunanistan’da

Derneğimiz Kocaeli’den tüm Türkiye’ye ulaşan faaliyetlerini, Uluslararası işbirlikleri geliştirerek devam ediyor. Bu kapsamda derneğimiz, 19-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında Yunanistan’ın Atina şehrinde INTERSIC kurumunun ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Make It A Game For The Refugees” isimli eğitim seminerine dernek üyesi Hamza SÖNMEZ ve gençlik gönüllüleri Emirhan KAYA ile Ali BÜLBÜL katıldı.

 

 

 

İzmit MTAL 2019 Şubat Ayı “Ayın Öğrencileri” Töreni Sponsorluğu

İzmit Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi tarafından öğrencileri motive etmek ve diğer öğrencilere örnek olması için, 2016-2017 yılı eğitim öğretim yılından bu yana yürütülen okulun açık “Ayın Yıldızları” projesi bu ay ROBKOD – Robotik Kodlama Tanıtma ve Yaygınlaştırma Derneği sponsorluğunda gerçekleştirildi. Okul Müdürü Mehmet Aktaş, Robkod Başkanı Bülent Yüksel, Okul idarecileri, Alan şeflerinin yanı sıra İZSANDER 2. Başkanı Levent Bahadır, eski mezunlardan diş hekimi Muharrem Özgeldi, , Transmek firması sahibi Aziz Kadayıf, Ulugazi İlkokulu Müdürü Abdullah Ünüvar da katıldı. Kahvaltılı olarak gerçekleştirilen program sonunda 9 öğrenciye hediye ve onur belgesi protokol tarafından takdim edildi.

Kocaeli M.E.M. KOD HAFTASI

19 Ekim 2018 tarihinde Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kocaeli Bilim Merkezi’nde düzenlenen “KOD HAFTASI” etkinliğinde Anasultan Anaokulu öğrencilerine Robotik ve Kodlama Eğitimi verilerek katılım sağlandı.